Mokymo programos ir laipsniai

MOKYMO PROGRAMOS

Suomijos aukštosios mokyklos šiuo metu siūlo daugiau nei 400 bakalauro ir magistro studijų programų, dėstomų anglų kalba. Taip pat yra doktorantūros studijų ir tyrimų galimybių. Daugelį bakalauro studijų programų, dėstomų anglų kalba, siūlo taikomųjų mokslų universitetai (UAS), tuo tarpu didžiąją dalį anglų kalba dėstomų bakalauro programų siūlo universitetai.


KAIP RASTI PROGRAMĄ 

Daugiau informacijos apie visas anglų kalba dėstomas programas galite gauti iš Studyinfo.fi portalo. Jei jums reikia išsamios informacijos apie tinkamumo reikalavimus ir priėmimo procesą, susisiekite su institucijos, siūlančios jus dominančią programą, priėmimo tarnybomis. Nors tarptautiniai studentai gali mokytis suomių arba švedų kalbomis, teikdami paraiškas turite laisvai mokėti anglų kalbą. Jei jau žinote suomių ar švedų kalbas, tai gali būti jūsų pasirinkimas mokytis šiomiskalbomis. Norėdami gauti daugiau patarimų, susisiekite su pasirinkta įstaiga. 


BAKALAURO LAIPNIS

 Norėdami kreiptis dėl bakalauro studijų programos, jums reikalingas vidurinės mokyklos pažymėjimas arba lygiavertis pažymėjimas. UAS bakalauro laipsniai siekia 210–270 ECTS kreditų, jų trukmė yra 3,5–4,5 metai, priklausomai nuo studijų programos. Universiteto bakalauro laipsnis siekia 180 ECTS kreditų, jo trukmė - 3 metai. Universiteto bakalauro laipsniai paprastai suteikia galimybę tęsti magistro laipsnį. 


MAGISTRO LAIPSNIS

Norėdami kreiptis dėl magistro studijų programos, turite turėti bakalauro arba jam prilygintą laipsnį. Norėdami pretenduoti į UAS magistro programą, be bakalauro laipsnio taip pat turite būti įgiję bent 3 metų darbo patirtį šioje srityje. Universiteto magistro laipsnis trunka 2 metus ištęstinių studijų, kurių apimtis siekia 120 ECTS kreditų. UAS magistro laipsniai įgyti trunka 1–1,5 metų ir yra 60–90 ECTS kreditų.


DOKTORINIAI (PHD) LAIPSNIAI

Doktorantūros studijas teikia universitetai. Norint pretenduoti į doktorantūros programą, reikia turėti magistro laipsnį. Paprastai daktaro laipsnis įgyjamas maždaug 4 metus ir jį sudaro 240 ECTS kreditų. Suomijos universitetai siūlo abiturientų ir doktorantūros programas. Norėdami gauti daugiau informacijos apie doktorantūros studijas, susisiekite tiesiogiai su universitetais.  

KAS YRA ECTS KREDITAI? 

ECTS kreditai išreiškia mokymosi apimtį pagal apibrėžtus mokymosi rezultatus ir su jais susijusį darbo krūvį. Vieni dieniniai akademiniai metai prilygsta 60 aukštojo mokslo kreditų, o vienas kreditas atitinka 25–30 darbo valandų.Komentarai

26 December 2019 09:21 Laimis321

Geras straipsnis, repect
  • Like
  • 0

26 December 2019 10:04 Regina

neblogas straipsnis, liuks
  • Like
  • 0

    Pridėti komentarą